Podcast met Pauline Derkman: van familiebedrijf naar de top
Pauline Derkman is sinds september 2023 CEO van Scildon en heeft een indrukwekkende loopbaan in de financiële sector. Ze werkte bij grote namen als ING, NN, a.s.r. en Aegon. In deze podcast vertelt ze over haar weg van familiebedrijf naar de top, haar kijk op leiderschap en wat haar drijft als leider.
De rol van Scildon en de overlijdensrisicoverzekeringmarkt
“Wij, Scildon, richten ons voornamelijk op particuliere klanten die op zoek zijn naar ORV's en beleggingsverzekeringen. Daarvoor werken we nauw samen met adviseurs die een cruciale rol spelen in het adviseren van klanten. En ik wil vooral het belang van goed advies blijven benadrukken. Ik vind het onze noodzaak om de consument bewust te maken van onder meer het belang van een ORV, vooral bij het afsluiten van een hypotheek.”
Uitdagingen en kansen
De ORV-markt is competitief en de tarieven staan onder druk. Consolidatie ziet Pauline als een logische ontwikkeling in de sector. Sinds 2017 is Scildon onderdeel van Chesnara Group wat voordelen biedt op het gebied van schaal en kapitaal. “Daarnaast biedt de nieuwe Wet Toekomst Pensioenen (WTP) kansen voor Scildon. Vooral op het gebied van nabestaandendekkingen en fiscaal aantrekkelijke vermogensopbouwproducten. En de mogelijkheden van het aanbieden van producten die aansluiten op de veranderende pensioenmarkt,” zegt Pauline die vooral uitdagingen ziet.
Hoe Pauline leiderschap en persoonlijke groei beleeft
Pauline is een gedreven leider die veel energie haalt uit het werken met mensen en het behalen van resultaten. Ze is niet bang om hard te werken. Geboren in een ondernemersgezin leerde ze al vroeg de waarde van hard werken en doorzettingsvermogen. “Maar,” vult ze aan, “zie ik ook het belang van nadenken en vertragen. Dat maakt de samenwerking beter en uiteindelijk het product beter. En zelf ‘vertragen’? Met wandelen in de natuur en tijd doorbrengen met mijn gezin helpt mij om te ontspannen en na te denken.”
Toekomstvisie
Pauline wil Scildon verder laten groeien en innoveren, met een focus op digitalisering en klantgerichtheid. Hoe? Luister vooral de podcast waarin Pauline je onder meer meeneemt in haar visie!
Ook interessant
In aanloop naar Internationale Vrouwendag gingen we met Pauline in gesprek. Dit keer over vrouwelijk leiderschap, groei en het volgen van je eigen pad.
Nieuwsgierig? Lees hier het interview!